Activity

Muzikāli-poētiskā izrāde  Čigani

"Čigani"

Dzirksteļojošs čigānu Muzikāli-poētiskā izrāde

16. martā plkst.19.00
pēc A. Puškina poēmas motīviem

 

Rustems Galičs, Ornella Rudeviča, Rodions Kuzmins, ansamblis “Ame Roma”

Par starptautisko art-projektu:

Iedvesmotas ar ģeniālu Puškina poēmu trīs radošās struktūras (Starptautiskais Talantu Centrs, Poēzijas un mūzikas teātris un Romu kulturas Centrs) nolēma apvienot savas pūles, lai piedāvātu jaunu starptautisko art-projektu - muzikāli-poētisko izrādi “Čigāni” pēc A.S. Puškina poēmas.

Ideja atveidot poēmu uz skatuves radās aktierim, režisoram un producentam Rustemam Gaļičam, Ņujorkas „Poēzijas un mūzikas teātra” mākslas vadītājam, pēc iepazīšanās ar čigānu baronu Normundu Rudeviču (Starptautiskās Romu Apvienības Prezidents), viņa meitu Ornellu un ansambli «Ame Roma», kuru vada slavenais maestro Arturs Kopiļenko. Soliste - talantīga aktrise, dziedātāja, konkursā "Baltijas Balss" fināliste Ornella Rudeviča. Ansambļa sastāvā – Rino Rudevičs, Ornellas brālēns, Artura Kopiļenko mazdēls, komponists, kura dziesmu „Enģelis” Ornella izpildīja Latvijā nacionālajā atlasē, lai piedalītos starptautiskajā estrādes dziesmas konkursā „Eirovīzija”. Rino spēlē senlaiku ģitāru, kura izgatavota pirms 150 gadiem vēl Krievijas impērijā. Ame Roma sastavā vēl: Roksana Rudeviča un Raisa Kopiļenko - vokāls

Poēmas skatuves versija ir daudzu žanru darbība, kura līdz ar lieliskā Puškina teksta izpildi ietver sevī organiski iesaistītus dejas numurus un dziesmas. Tieši tās veido ātrā krāsainā čigānu šova sajūtu.

Čigānu vijoles un ģitāras skaņas ievieto skatītāju īpašajā nometnes atmosfērā un piešķir Puškina poētiskām rindām īpašu dziļumu un šarmu.

Izrādi vada pats mākslas vārda meistars Rustems Gaļičs, viņš arī atveido Aleko lomu. Zemfīras lomu atveido lieliska dziedātāja un skaistule čigāniete Ornella Rudeviča. Nometnes ainās piedalās muzikanti, dziedātāji un dejotāji no ansambļa „Ame Roma”. Veca-tēva lomu izpildīs slavenais BAS aktieris Rodions Kuzmins - Reizvihs.

Īpašu vizuālo spilgtumu priekšnesumam piešķirs lielā ekrāna izmantošana, uz kuru translēs fotogrāfijas, gleznas un filmu fragmentus par čigānu dzīvi. Ekrāns kļūs par savdabīgu mūsu izrādes dekorāciju.

Biļetes: www.bilesuserviss.lv un Maskavas Namā kasēs

Info 28 491 488