Activity

даниэль лозакович

Jaunais virtuozs no Zviedrijas DANIELS LOZAKOVIČS vijole un Staņislavs Solovjovs, klavieres, Krievija

Programmā: Brāmss, Šūmanis, Sensānss, Čaikovskis

 

24.februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē, Аmatu ielā 6.

 

Daniels Lozakovičs ir dzimis Stokholmā 2001.gadā. Vijoli rokās viņš paņēma 2007.gadā un divus gadus vēlāk debitēja koncertā ar kamerorķestri ''Maskavas virtuozi'' Vladimira Spivakova vadībā. 2013. gadā viņš bija konkursa ''Uzlecošās zvaigznes'' galā koncerta viesis Rīgā, kura laikā Мihails Kaziņiks, komentējot Daniela uzstāšanos, visai pravietiski ieskicēja viņa nākotni. Ir pagājuši gandrīz 6 gadi, un, lūk, visi Mihaila Semjona dēla pareģojumi ir piepildījušies.

Daniels Lozakovičs — sekmīgs jaunais muzikants, kurš ātri iekaro popularitāti starptautiskajā koncertu arēnā, reāli tiecoties uzkāpt vijoļspēles Olimpā! Mūzikas sabiedrības cerība, pats Valērijs Gergijevs iesaka atcerēties šo vārdu, kurš jau izskanējis visā pasaulē. Daniels spēlē vienu no labākajām vijolēm pasaulē - Stradivari vijoli 1713 ‘Baron Rothschild’ Stradivari

Un pasaule novērtē tās skanējumu.

 

Daniels regulāri uzstājas visā Eiropā ar Francijas, Zviedrijas, Krievijas orķestriem, Karalisko Liverpūles filharmonijas orķestri, Šveices Romāņu orķestri, Turīnas RAI nacionālo simfonisko orķestri, Berlīnes Komiskās operas orķestri.

Viņš sadarbojas ar tādiem izciliem diriģentiem kā Semjons Bičkovs, Ādams Fišers, Vasilijs Petrenko, Leonards Slatkins, Vladimirs Spivakovs, Robins Tičiati. Ar Valēriju Gergijevu viņam ir cieša radošā partnerība kopš viņu pirmās sadarbības 2015. gadā. Ar Marijas teātra orķestri Daniels ir vairākkārt uzstājies kopš laika, kad viņš atklāja Minhenes filharmonijas festivālu MPHIL 360°.

Starp pēdējiem notikumiem — viņa ilgi gaidītā debija ar Bostonas simfonisko orķestri Andra Nelsona vadībā Tanglvudā, viņa debija Ņujorkā festivālā Mostly Mozart ar Luisu Langrē, kā arī vieskoncerti Japānā un Āzijā ar Valēriju Gergijevu un ar Hesenes Radio simfonisko orķestri tā pašreizējā muzikālā vadītāja Andresa Orozko-Estrada vadībā. Kā arī darbs ar Tulūzas Kapitolija simfoniski orķestri Tugana Sohijeva vadībā, Francijas Radio Filharmonijas orķestri ar Kšištofu Urbanski, ar Verbjē festivālu. Starp pēdējiem solo koncertiem — uzstāšanās «Lielās balsis – lielie solisti”( Les Grandes Voix - Les Grands Solistes) Parīzē, Cīrihes koncertzālē “Tonhalle” un Dž. Verdi Milānas Konservatorijā. Šajā sezonā viņš atgriezīsies Elizejas teātros un debitēs Briseles “Bozārā” ar Aleksandra Romanovska solo koncertu.

Daniels Lozakovičs regulāri uzstājas daudzos starptautiskos mūzikas festivālos, ieskaitot Martas Argeričas projektu Lugāno (Progetto Martha Argerich Lugano), mūzikas festivālā “Karintijas vasara” (Carinthischer Sommer) Austrijā, festivālā “Gštādes muzikālās virsotnes” (Sommets musicaux de Gstaad), festivālā “Maskava satiek draugus” (Moscow Meets Friends), Roterdamas filharmonijas festivālā Gergijeva vadībā, Baltijas jūras festivālā, festivālā “Baltās naktis” (White Nights) Sanktpēterburgā un Maskavas Lieldienu festivālā. 2016.gadā viņš debitēja kamermūzikā festivālā Ēksanprovansā (Paques — d'Aix-en-Provence) ar Reno Kapisonu un Hatiju Buniatišvili. Daniels Lozakovičs sadarbojas ar tādiem slaveniem māksliniekiem, kā Džordžs Lī, Emanuels Topors, Ivri Gitlis, Маrtins Frosts un Maksims Vengerovs. Uzstājoties kopā ar ARTE TV, Daniels ir ierakstījis vairākus Bartoka vijoļu duetus ar Danielu Houpu Vācu Gramofonam (Deutsche Grammophon). Viņš ir parakstījis ekskluzīvu līgumu ierakstam ar dzelteno mūzikas izdevniecību (leiblu), bet 2018.gada jūnijā nāca klajā viņa debijas albums, kurā ietilpst divi Baha vijoļkoncerti un solo Partita Nr.2.

Viņš ir saņēmis neskaitāmas balvas un apbalvojumus, ieskaitot 1.prēmiju Starptautiskajā Vladimira Spivakova vārdā nosauktajā 2016.gada vijolnieku konkursā, kā arī 1.prēmiju un Grand Prix Starptautiskajā 2012.gada mūzikas konkursā EMCY ''Ohrid PEARLS'', Маķedonijā. Daniels Lozakovičs bija arī Kronberga akadēmijas Manfreda Grommeka 2015.gada prēmijas laureāts. Pavisam nesen viņš saņēma prēmiju Excelentia, kas viņam tika piešķirta Spānijas karalienes Sofijas goda prezidentūras laikā, un prēmiju ''2017.gada jaunais muzikants'' Nāciju festivālā.

Rīgā viņš atklāj Kaziņika dienas - 2019 ar “'vijoles festivāla” pirmo koncertu.

 

Staņislavs Solovjovs (Krievija) — dzimis Ļeņingradā 1979.gadā. 2003.gadā viņš pabeidza Sanktpēterburgas Konservatoriju, vēlāk аspirantūru (Krievijas Nopelniem bagātā mākslinieka, profesora Aleksandra Sandlera klase, Krievijas Nopelniem bagātās mākslinieces, profesores Natālijas Arzumanovas kameransambļa klase).

Starptautisko konkursu laureāts un uzvarētājs:

Staņislavs ir sniedzis koncertus Latvijā, Vācijā, Holandē, Zviedrijā, Аustrijā, Serbijā, Francijā, Polijā, Grieķijā, Dienvidkorejā, Somijā, Spānijā. Viņš ir spēlējis ar Sanktpēterburgas filharmonijas Akadēmisko simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas kapelas Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Belgradas Filharmonijas orķestri, Vroclavas Filharmonijas orķestri, “Таvričeskija” Simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas Valsts simfonisko orķestri, оrķestri "Klasika" un daudziem citiem.

Līdzās izpildītāja darbībai Staņislavs vada Sanktpēterburgas konservatorijas kameransambļa klasi, kā arī ir Vasaras Muzikālās akadēmijas (Vācija, Marktoberdorfa) pieaicinātais koncertmeistars.

2015.gada jūlijā viņš uzstājās Маrijas teātra koncertzālē ar kamermūzikas koncertu kopā ar Dmitriju Gaņenko (čells) Valērija Gergijeva XXIII starptautiskajā festivālā “Balto nakšu zvaigznes”.

Staņislava pastāvīgie skatuves partneri ir tādi muzikanti, kā Sergejs Slovačevskis (čells), Аleksejs Маssarskis (čells), Gaļina Sidorenko (mecosoprāns), Мihails Svetlovs (bass), Оļegs Sendeckis (čells), Deniss Gončars (alts) u.c.

Muzikanta diskogrāfijā ietilpst solo albums ar Bēthovena, Skrjabina, Lista, Prokofjeva darbiem (Vācija, 2004).

Ik gadu viņš ir konkursa “Uzlecošās zvaigznes” žūrijas loceklis un visu “Kaziņika nedēļas”koncertu dalībnieks Rīgā.