Activity

Vijoles triumfs

MASKA un DVĒSELE Veltījums Pasaules slavenajam Šaļapinam

Dzied izcils krievu bass, Metropolitēna operas, Covent Garden, La Scala solists

 

1. martā plkst. 19.30 Mazā Ģilde, Amatu iela 5

 

Mihails Svetlovs (ASV)
Rimska-Korsakova operas „Mocarts un Saljēri” uzvedums,
veltīts komponista 175. gadu jubilejai.
xTelmans Guževskis

(tenors, Latvija/Izraela)
xStaņislavs Solovjovs

(klavieres, Krievija)
xMihails Kaziņiks

(ievadvārdi, Zviedrija)

 

Šaļapina festivālam Krievijā ir sena vēsture, un tas parasti notiek Kazaņā /Krievijā/. Šaļapina fenomens – īpašais tīrradņa fenomens – mainīja visu mūsdienu operas teātra koordinātu sistēmu. Kazaņa ir ne tikai Šaļapina dzimtene, bet šajā vietā aizsākās šādu festivālu kustība visās Krievijas provincēs. Tagad uz Šaļapina festivālu katru gadu sabrauc pasaules slavenības. Mihails Svetlovs ir viens no uzaicinātajiem dalībniekiem, kas veido festivāla operas uzvedumus un noslēguma koncertu.

Šajā gadā Mihails Svetlovs pēc viesošanās Kazaņā ieradīsies Rīgā, lai piedalītos konkursa „Uzlecošās zvaigznes” pasākumos. Viņš būs žūrijas loceklis, vadīs meistarklasi, uzstāsies 1. marta noslēguma koncertā un sniegs īpašu Šaļapinam veltītu koncertu, kurš būs veidots no skaņdarbiem, kurus izpildīja izcilais bass Fjodors Šaļapins.

Svarīga koncerta sastāvdaļa būs Rimska-Korsakova operas „Mocarts un Saljēri” uzvedums, veltīts komponista 175. gadu jubilejai.

Rimska-Korsakova operas „Mocarts un Saljēri” uzvedums ir patiesi liels notikums! Tolaik Šaļapins pirmo reizi nospēlēja Saljēri lomu. Šī opera bija populāra, atpazīstama un mīlēta. Ievērojami un priecīgi opera „Mocarts un Saljēri” šodien atkal skan zālē, kurai tika piešķirts Šaļapina vārds. Puškina drāma ir vēl skaistāka mūzikā. Opera - augstākā no mākslām, kas iepriecina mūsu jūtas un aizrauj iztēli.

Saljēri - Mihails Svetlovs, Mocarts - Telmans Guževskis. piedalās arī koris. Pavadījumu spēlēs un atsevišķus klaviersolo skaņdarbus izpildīs mūsu klasiskās mūzikas cienītājiem jau pazīstamais Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas pedagogs, Čaikovskim veltītā konkursā par labāko atzītais koncertmeistars – Staņislavs Solovjovs.

Bet maestro Mihails Kaziņiks ar saviem izcilajiem komentāriem atklās mums Šaļapina radošās pasaules noslēpumus.