Activity

Muzikāli-poētiskā izrāde  Čigani

Muzikāli-poētiskā izrāde "Čigani"

Dzirksteļojošs čigānu šovs pēc A. Puškina poēmas motīviem

12. aprīlī plkst.19.00
Splendid Palace, Elizabetes ielā 61

 

Rustems Galičs, Ornella Rudeviča, Olegs Teterins, ansamblis “Ame Roma”

Par starptautisko art-projektu:

Iedvesmotas ar ģeniālu Puškina poēmu trīs radošās struktūras (Starptautiskais Talantu Centrs, Poēzijas un mūzikas teātris un Romu kulturas Centrs) nolēma apvienot savas pūles, lai piedāvātu jaunu starptautisko art-projektu - muzikāli-poētisko izrādi “Čigāni” pēc A.S. Puškina poēmas.

Ideja atveidot poēmu uz skatuves radās aktierim, režisoram un producentam Rustemam Gaļičam, Ņujorkas „Poēzijas un mūzikas teātra” mākslas vadītājam, pēc iepazīšanās ar čigānu baronu Normundu Rudeviču (Starptautiskās Romu Apvienības Prezidents), viņa meitu Ornellu un ansambli «Ame Roma», kuru vada slavenais maestro Arturs Kopiļenko. Soliste - talantīga aktrise, dziedātāja, konkursā "Baltijas Balss" fināliste Ornella Rudeviča. Ansambļa sastāvā – Rino Rudevičs, Ornellas brālēns, Artura Kopiļenko mazdēls, komponists, kura dziesmu „Enģelis” Ornella izpildīja Latvijā nacionālajā atlasē, lai piedalītos starptautiskajā estrādes dziesmas konkursā „Eirovīzija”. Rino spēlē senlaiku ģitāru, kura izgatavota pirms 150 gadiem vēl Krievijas impērijā. Ame Roma sastavā vēl: Roksana Rudeviča un Raisa Kopiļenko - vokāls

Romu kultūras centrs jau divus gadus pēc kārtas ir čigānu festivālu rīkošanas iniciators Latvijā.

Ar tik jaudīgu, talantīgu folklora kolektīvu, kā čigānu ansamblis „Ame Roma”, Rīga var kļūt par pirmo pilsētu pasaulē, kur piedzims pirmā skatuves versija A.S. Puškina poēmai „Čigāni” starptautiskā art-projekta ietvaros. Un tālāk izrāde veiks turneju dažādās pilsētās un valstīs, kļūstot par vārda iemiesojuma dzīvo piemēru vārdā, dziesmās un dejās tik pievilcīgajam čigānu tautas garam.

Poēmas skatuves versija ir daudzu žanru darbība, kura līdz ar lieliskā Puškina teksta izpildi ietver sevī organiski iesaistītus dejas numurus un dziesmas. Tieši tās veido ātrā krāsainā čigānu šova sajūtu.

Čigānu vijoles un ģitāras skaņas ievieto skatītāju īpašajā nometnes atmosfērā un piešķir Puškina poētiskām rindām īpašu dziļumu un šarmu

Izrādi vada pats mākslas vārda meistars Rustems Gaļičs, viņš arī atveido Aleko lomu.

Zemfīras lomu atveido lieliska dziedātāja un skaistule čigāniete Ornella Rudeviča.

Nometnes ainās piedalās muzikanti, dziedātāji un dejotāji no ansambļa „Ame Roma”.

Veca-tēva lomu izpildīs slavenais M. Čehova Rīgas krievu teātra aktieris Oļegs Teterins.

Īpašu vizuālo spilgtumu priekšnesumam piešķirs lielā ekrāna izmantošana, uz kuru translēs fotogrāfijas, gleznas un filmu fragmentus par čigānu dzīvi. Ekrāns kļūs par savdabīgu mūsu izrādes dekorāciju.

Biļetes: www.bilesuserviss.lv kasēs Info 28 491 488